Urban Exploration

rban Exploration je jstá formu městské turistiky. Především prouzkoumávání opuštěných budov, stavení a továren ve městech.

Take nothing but pictures, leave nothing but footprints, kill nothing but time. neboli Nedělejte nic jen fotografie, Nezanechávejte tu nic jen vaše stopy, nezabíjejte nic jen váš čas.

Proč mě to zajímá?
Pokaždé mě natchne prohlídka takovéto budovy ve měste z mnoha pohledů. Hlavně historického, co se tu dělo, vyrábělo a kolik lidí tu pracovalo. Historii průmyslového odvětví co se dokázalo dělat a jaký byl rozmach určité sekce průmyslu například u nás v České Třebové texitlního průmyslu a díky mnoha aspektům taky protistrana jak takovýto “nesmrtelný” průmysl skončil.
Dokumentaristického, bohužel většinu budov se již nepodaří zachránit a často jde o unikátní a nádherné architektonické výtvory jak standardních obytných budov ale hlavně průmyslových a továrních budov, snažím se je tedy ve svých fotografiích zvěčnit aby se vědělo co tu před mnoha lety stálo.
Časotrasovatelného důvodu. Až se zamrazením na zádech je vždy vidět jakou má čas sílu a co dokáže. Vždy stejně chátrají budouy a je až těžko k uvěření že po celém světě stejně.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *